Naispiirien syyskokoukset 2019

Ajankohtaista 11:22

Naispiirien syyskokoukset ovat hyvä tapa päästä mukaan aktiivisiin Demarinaisiin. Päivitämme tälle sivulle Naispiirien syyskokoukset 2019

 

Helsingin Demarinaiset: 19.11. klo 17 Ensi- ja turvakotien liitossa (Asemamiehenkatu 4 A ,Helsinki).

Lisatietoa: puheenjohtaja Minna Salminen, salminenminnajo@gmail.com

 

Uudenmaan Demarinaiset: 19.10.2019 klo 13-16 Halkian työväentalo,

Kalliolantie 4,Halkia

Lisätietoa: puheenjohtaja Anette Karlsson, anette.h.karlsson@gmail.com

Hämeen Demarinaiset: 24.11.2019 klo. 14.00 Hämeenlinna, HTY:n toimitilat Raatihuoneenkatu 20, Hämeenlinna.

Lisätietoa: puheenjohtaja Emmi Lintonen, emmi.lintonen@forssa.fi

 

Pirkanmaan Demarinaiset: 20.11.2019 klo.18.00 Tampereella, Uudenkylänkatu 3.

Lisätietoa: puheenjohtaja Tuula Petäkoski-Hult, tuula.petakoski-hult@lempaala.fi

 

Kaakkois-Suomen Demarinaiset: 24.11.2019 klo 14.00 alkaen Lappeenrannassa Lauritsalan työväentalolla. Ennen varsinaista kokousta järjestetään kokouspaikalla klo 12.00 alkaen kansanedustajien kyselytunti/paneeli.

Lisätietoa: puheenjohtaja Sari Melkko, sari.melkko@hotmail.com

 

Savo-Karjalan Demarinaiset: la 23.11. klo 14.00  Sokos hotel Bomba, Nurmes.

Lisätietoa: varapuheenjohtaja Arja Puoskari, arja.puoskari@gmail.com

 

Keski-Suomen Demarinaiset: 17.11. klo. 13, Jyväskylä B sali, Jyväskylä

Lisätietoa: puheenjohtaja Eeva Korhonen, keskisuomendemarinaiset@gmail.com

 

Satakunnan Demarinaiset: 29.11. klo.17.30 Pori

Lisätietoa: puheenjohtaja Tuija Ketola, tuija.ketola@harjavalta.fi

 

Varsinais-Suomi: su 17.11. klo.13.00 Turun työväentalo. Kokous alkaa Ajassa- keskustelulla, alustajana kansanedustaja Aki Lindén.

Lisätietoa: puheenjohtaja Maiju Boenisch, mama-boe@hotmail.com

Oulun Demarinaiset: 17.11. Oulu

Lisätietoa: puheenjohtaja Pia Saarela, saarela70@hotmail.com

 

Pohjanmaan Demarinaiset: 30.11. klo 11.00 Härmä

Lisätietoa: puheenjohtaja Kirsi Kandolin, kirsi.kandolin@gmail.com